Středa, 28 února, 2024

/

Rychlá montáž domu z lehkých ocelových profilů

Řešíte nové bydlení nebo nástavbu, která by nezatěžovala přízemí? Ideální řešení pro rychlou montáž je konstrukční systém Lindab Construline. Základním prvkem je lehká ocelová nosná konstrukce.

Štěrbinové profily obvodových stěn dovolují stavbě dýchat a brání tepelným mostům. Ocel chráněná vrstvou zinku je materiál, který odolává náročným klimatickým i povětrnostním vlivům. Jelikož jsou jednotlivé profily vyráběny v přesných délkách, v závislosti na rozměrech stavby, není třeba díly nijak upravovat či zkracovat, čímž ušetříte čas při montáži. První fáze představuje montáž jednotlivých bloků – hlavní nosné konstrukce, obvodových a interiérových stěn, které jsou kotveny do základové desky.

Následuje montáž krovu, který je stejně jako stěny předmontován do bloků a následně uchycen do obvodových stěn. Takto je připraven ocelový skelet domu před jeho další fází, než nabude finální podobu. V dalších krocích je na řadě montáž střešní krytiny, vnější opláštění stěn sádrovláknitými deskami Fermacell a po ní následuje montáž hlavní izolace obvodových a interiérových stěn a také vzduchotěsného systému. Po montáži vnitřního instalačního roštu nastupuje montáž instalací jako jsou elektrika, voda, plyn, podlahové topení…. Tento prostor je následně vyplněn tepelnou izolací, čímž se eliminuje také „bodový“ tepelný most skeletu.

Finální fáze spočívá ve standardních interiérových pracích (podlahy, ústřední topení, obkládačky…), jako při dokončovacích pracích jakéhokoli typu domu. Dům se nakonec zateplí minerální vlnou a stavba se ukončí natažením vnější omítky.

Předchozí článek
Další článek